2131/​642

Dansk møbeldesign

Skrivepult af mahogni med fire skuffer, opklappelig top, under hvilken rum og to skuffer. H. 110. B. 80. D. 53.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. En nøgle medfølger.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK