2025/​141

Empireform kandisskrin af ananasslebet klart krystalglas, montering af forgyldt bronze, hjævet på fire lave fødder i form af løvepoter. 19. årh.s slutning. H. 14 cm L. 16 cm B. 13 cm.

Lille afslag på glas forneden t.v.

Ældre malerier, møbler og varia, 15. juni 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag