2025/141
Empireform kandisskrin af ananasslebet klart krystalglas, montering af forgyldt bronze, hjævet på fire lave fødder i form af løvepoter. 19. årh.s slutning. H. 14 cm L. 16 cm B. 13 cm.
Lille afslag på glas forneden t.v.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag