1946/​6036
Willy Trapp: “Adelboden”, ca. 1930. Tryksign. WT. Wolfsberg, Zûrich. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 102×64. Uindrammet.

Be­skriv­el­se

“Adelboden”, ca. 1930. Tryksign. WT. Wolfsberg, Zûrich. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 102×64. Uindrammet.

Revner og folder. Manglende del i toppen. Håndteringsmærker.

BogForum - Kunst på papir, 17. november 2019

Moderne grafik

Kunstner

Willy Trapp (f. 1905, d. 1984)

Vur­dering

8.000 kr.

Hammerslag

19.500 kr.

30 bud

(Autobud) 19.500 kr.
19.000 kr.
(Autobud) 18.500 kr.
18.000 kr.
(Autobud) 17.500 kr.
17.000 kr.
(Autobud) 16.500 kr.
16.000 kr.
(Autobud) 15.500 kr.
15.000 kr.
(Autobud) 12.500 kr.
12.000 kr.
11.500 kr.
11.000 kr.
10.500 kr.
(Autobud) 10.000 kr.
10.000 kr.
9.500 kr.
(Autobud) 9.000 kr.
9.000 kr.
8.500 kr.
(Autobud) 8.000 kr.
7.500 kr.
(Autobud) 5.500 kr.
5.000 kr.
(Autobud) 4.800 kr.
4.600 kr.
4.400 kr.
4.200 kr.
4.000 kr.