1946/6036
Willy Trapp (f. 1905, d. 1984)
“Adelboden”, ca. 1930. Tryksign. WT. Wolfsberg, Zûrich. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 102×64. Uindrammet.
Revner og folder. Manglende del i toppen. Håndteringsmærker.
BogForum - Kunst på papir, 17. november 2019
Vurdering
Hammerslag
30 bud