1323/​9048

Et par skibslanterner af kraftig patineret kobber/metal. Diam. 45. (2)

Proveniens: Hidrørende fra dansk fregat.

Kraftig patineret. Ridser og mærker. Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Interior, 6. juni 2013

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK