Ingálvur av Reyni (f. Tórshavn 1920, d. s.st. 2005)
To figurer. Sign. I. Av Reyni, 89. Olie på lærred. 120×85.
Udstillet: Corner, Kbh. 1990. Udstillet: “Ingálvur av Reyni”, Randers Kunstmuseum, 25. august - 25. oktober 1998.
Moderne kunst og design, 11. december 2018
12 bud