1723/​2082

Rolex

Damearmbåndsur af 18 kt. guld. Model DateJust, ref. 6917. Chronometer certificeret automatisk værk med dato. Guldfarvet skive med guldvisere og sorte timemarkører. Rolex “President” lænke af 18 kt. guld med foldespænde. Omkreds ca. 17 cm. Urets diameter 25 mm. Ca. 1971.

Servicekvittering dateret 16. januar 2016.

Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Armbåndsure, 7. juni 2017

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag