2448/125
Fransk prismekrone med stel af forgyldt bronze, behængt med prismer. Empire form, 19. årh. H. 80. Diam. 90.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Et blad knækket på lysekronens krone. Skal rengøres.
Vurdering