2448/​125

Fransk prismekrone med stel af forgyldt bronze, behængt med prismer. Empire form, 19. årh. H. 80. Diam. 90.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Et blad knækket på lysekronens krone. Skal rengøres.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

602254 3.400 DKK
86464 3.200 DKK
602254 3.000 DKK