1827/1671
En manuskriptdække af træ. Tibet, 15.-16. årh. L. 72.5 cm. B. 24 cm.
Afslag ved træet, slitage og nogle steder manglende rød farve og forgyldning.
Varia, 5. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
18 bud