1507/​233

Kommode af egetræ, svungen front med fire skuffer monteret med beslag af messing. Sider med håndtag af jern. 19. årh. H. 90. B. 93. D. 52.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder. Restaureret. Mindre tørringsrevne på top.

Ældre malerier og møbler, 9. februar 2015

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

600 DKK

600 DKK