Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Barbarie au clair de lune”, fra Silkeborg-Suiten. Sign. Jorn 53–70, 80/100. Litografi i farver. Lysmål 44×57
Litteratur: Van de Loo 115
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 23. september 2020