1502/​552

Stig Lommer (f. 1907, d. 1976)

Karikatur af Dirch Passer i “Mig og Mafiaen”. Sign. S.L. 74. Tusch og akvarel på papir. Bladstørrelse 45×34.

Huller i papiret. Afskalninger i farvelaget.

Moderne kunst og design, 6. januar 2015

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
1.000 DKK
420 DKK
(Autobud) 400 DKK
380 DKK
260 DKK
250 DKK