1946/481
Humidor af rodtræ, indvendigt rumindelt, med beslag af messing. Mærket Dunhill, made in England. H. 15. B. 25. D. 22.
Nogle ridser og mærker. Krakeleringer i lakken. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag