2439/​123

Messingbeslået fuldskæftet flintlåspistol omkring 1800 af E. F. Longe med krummet netskåren kolbe, lille usigneret lås holdt af to skruer med underlagsskiver, ca. 15,8 cm. lang pibe ottekantet bagtil rund fortil i kaliber ca. 13 mm. mærket E. F. LONGE i skriveskrift. Ladestok i jern og træet er skåret med egeløv og agern om svansskruebladet.. (1)

E. F. Longe er ikke med i Støckel.

Jernet plettet og forskæftet revnet.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

17 bud

999095 2.600 DKK
801581 (Autobud) 2.500 DKK
999095 2.400 DKK
801581 2.300 DKK
999095 (Autobud) 2.200 DKK
801581 2.100 DKK
999095 (Autobud) 2.000 DKK
801581 1.950 DKK
999095 (Autobud) 1.900 DKK
801581 1.850 DKK
999095 (Autobud) 1.800 DKK
801581 1.750 DKK
999095 (Autobud) 1.700 DKK
801581 1.650 DKK
999095 1.600 DKK
842999 1.550 DKK
999095 1.500 DKK