1407/115
Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
Skovparti med et åløb. Sign. Chr. Zacho 86. Olie på lærred. 41×62.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 10. februar 2014
Vurdering
Hammerslag
23 bud