2139/78
Et par lysestager af sølv, drevet med frugter og bladværk, snoede stammer. Mester Axel H. Salomonsen. Vægt ca. 900 g. 20. årh. H. 23,5 cm. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag