2110/230
“Hadsund” navnebræt af udskåret og bemalet træ. 20. årh. L. 100 cm. B. 15 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mærker og afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag