2342/250
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
Portræt af en pige i profil. Sign. Viggo Pedersen April 1896. Olie på malepap. 23×19.
Behov for let overfladerensning. Enkelt retouchering.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. oktober 2023
Vurdering
Hammerslag