1311/32
Fritstående bureau plat af valnød og poleret rodtræ, rigt prydet med beslag af bronze, sarg med tre skuffer. Rococoform. 20.-21. årh. H. 83. L. 180. B. 97.
Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 11. marts 2013
Vurdering
Hammerslag