1311/​32

Fritstående bureau plat af valnød og poleret rodtræ, rigt prydet med beslag af bronze, sarg med tre skuffer. Rococoform. 20.-21. årh. H. 83. L. 180. B. 97.

Enkelte ridser og mærker.

Ældre malerier og møbler, 11. marts 2013

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

6.000 DKK