2423/​233

Samling sølv bestående af dansk opsats, barokform. Michelsen. Samt cylindrisk dåse, tedåse og tændstikholder, rokokoform, right dekoreret med figurer, rocaillles og kæmninger. Tedåse Georg Roth & Co, Tyskland. Tidlig 20. årh. Vægt ekskl. tændstikæske 911 g. H. 13–14 cm. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. juni 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK
3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK