2423/233
Samling sølv bestående af dansk opsats, barokform. Michelsen. Samt cylindrisk dåse, tedåse og tændstikholder, rokokoform, right dekoreret med figurer, rocaillles og kæmninger. Tedåse Georg Roth & Co, Tyskland. Tidlig 20. årh. Vægt ekskl. tændstikæske 911 g. H. 13–14 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. juni 2024
Vurdering
Hammerslag