1532/1655
Napoleon III kaminur af forgyldt bronze, indlagt med messing og skildpaddeskjold i Boulle maner. Frankrig, 19. årh.s anden halvdel. H. 53. B. 28. D. 14.
Proveniens: Tølløse slot, familien Schulin-Zeuthen.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Varia, 6. august 2015
Vurdering
Hammerslag
21 bud