2131/787
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)
Rektangulært vægrelief sammensat af cirkulære lertøjsfliser dekoreret med polykrom glasur. Monteret i beton. Sign. Bjørn Wiinblad 68. H. 30,5. B. 25. D. 2,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud