1618/1621
Fad af porcelæn, dekoreret i guld og farver med ældre herre, fane rigt dekoreret med putti og kartoucher med landskab samt monogram EC og 1884. Signeret Jourdain. Frankrig. Diam. 31,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Med afslag på rand
Varia, 5. maj 2016
Vurdering
Hammerslag