1618/​1621

Fad af porcelæn, dekoreret i guld og farver med ældre herre, fane rigt dekoreret med putti og kartoucher med landskab samt monogram EC og 1884. Signeret Jourdain. Frankrig. Diam. 31,5 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Med afslag på rand

Varia, 5. maj 2016

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag