2416/675
Dansk snedkermester
Dækketøjsskab af teak, front med to låger indlagt med mønstre i optisk illusion i farvede træsorter, herunder to skuffer. 1950–60'erne. H. 116. B. 71. D. 34.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag
35 bud