2004/​237

Et sæt på 11 dækketallerkener af sølv med glat, profileret fane. Cohr 20. årh. Samt tallerken i næsten identisk design. Sv. Toxværd, København 1949. Vægt i alt 5382 g. Diam. 28 cm. (11+1)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Et tallerken spejl med to nåle-formet indtryk. Toxværd tallerken underside med gravering.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

16.500 DKK

(Autobud) 16.500 DKK
16.000 DKK
(Autobud) 15.500 DKK
15.000 DKK
14.500 DKK
14.000 DKK