2023/698
Christian Dell (f. Offenbach am Main 1893, d. Wiesbaden 1974)
“President”. Justérbar bordlampe af patineret messing. Formgivet i 1930'erne. Model 6631. Udført hos Kaiser Idell. H. 45 cm.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||