1319/735
To salt- og pebersæt af sterlingsølv. Udført hos A. Michelsen, Copenhagen. Vægt ca. 236 gr. H. 6 og 4,5. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Rund saltstrøer med pletter. Bundpropper mangler.
Moderne kunst og design, 7. maj 2013
Vurdering
Hammerslag
12 bud