2448/​35

Rundt fransk bord af mahogni med plade af marmor, gallerikant af messing, sarg prydet med marquetteri af frugttræ. Louis XVI form, 20. årh.s begyndelse. H. 75. Diam. 85.

Ridser og mærker. Brugsslitage.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.800 DKK

20 bud

1079604 4.800 DKK
1092330 4.600 DKK
1079604 4.400 DKK
1092330 4.200 DKK
1079604 4.000 DKK
803037 (Autobud) 3.800 DKK
1079604 3.600 DKK
803037 (Autobud) 3.400 DKK
1079604 3.200 DKK
803037 (Autobud) 3.000 DKK
1079604 2.900 DKK
803037 (Autobud) 2.800 DKK
1079604 2.700 DKK
803037 (Autobud) 2.600 DKK
1079604 2.500 DKK
803037 (Autobud) 2.400 DKK
1079604 2.300 DKK
803037 2.200 DKK
1092330 2.100 DKK
202917 2.000 DKK