Auguste Henri Musin (f. Ostende 1852, d. 1920)
Marine. “Fin d'un beau jour calme d'été sur le Moerdyk en Hollande.” (Eftermiddag en stille smuk dag på Moerdijk i Holland.) Sign. Auguste Musin. Olie på lærred. 75×124.
Krakeleringer af varierende størrelse. Behov for let overfladerensning og opstramning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
11 bud