Baccarat nyrokoko opsats af forgyldt bronze støbt med blomster og bladværk, bestående af større skål af glas samt to mindre vaser i form af overflødighedshorn. Mærket Baccarat. 19. årh. L. 72 cm.
Et overflødigshorn med defekt i form af revner og afslag. De andre glas med mindre afslag.
Interior, 5. december 2013
13 bud