12108/124
Jens Adolf Jerichau (f. Roskilde 1890, d. Paris 1916)
Karl den Femte & De hellige Tre-Konger og den babylonske skøge. Usign. Radering på papir. Lysmål hhv.6,5×5,5–10×11,5. Rammemål 28,5×25,5. (2)
Rammer med patina og enkelte skrammer.
Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud