Kjeld Hansen (f. Bregninge på Falster 1919, d. 2012)
Parti fra Svaneke, Bornholm. Sign. Kj. H. Olie på lærred. 69×94.
Proveniens: Foreningen Kunst på Arbejdspladsen.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
1131223 |