2119/833
Mogens Hertz (f. København 1909, d. Gudhjem 1999)
Høstscene. Sign. Mogens Hertz, 37. Olie på lærred. 60,5×92,5.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag