2043/224
Et par empireform stager af forgyldt bronze, kannelerede stammer på runde fodstykker, støbte med vinløv og design. Frankrig 19. årh.s slutning. H. 23,5 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene fodstykke med flere buler.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
26 bud