2003/​848

Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)

Stol med stel af teak, sæde og ryg med originalt sort skind. Udført hos Sibast Møbler.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Porøs skum i ryg.

Moderne kunst og design, 14. januar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag