2003/848
Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)
Stol med stel af teak, sæde og ryg med originalt sort skind. Udført hos Sibast Møbler.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Porøs skum i ryg.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag