12031/​126

Jens Birkemose (f. København 1943, d. 2022)

Fem kompositioner. Usign. Litografi i farver. 20×15. Rammestørrelse 33×24. (5)

Trykt af af Hans Jørgen Brøndum i samarbejde med Jkunstneren på Brøndums Grafiske Værksted. Trykt i 1200 eksemplarer. 1985.

Papiret er gulnet.

Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK