12031/126
Jens Birkemose (f. København 1943, d. 2022)
Fem kompositioner. Usign. Litografi i farver. 20×15. Rammestørrelse 33×24. (5)
Trykt af af Hans Jørgen Brøndum i samarbejde med Jkunstneren på Brøndums Grafiske Værksted. Trykt i 1200 eksemplarer. 1985.
Papiret er gulnet.
Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020
Vurdering
Hammerslag