Dansk maler, 19. årh.
Udsigt fra Christiansø mod Frederiksø. Sign. P. G. 58. Olie på lærred. 31,5×40.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 682, 2000 nr. 1711, afbildet s. 144.
Krakeleringer, minimal afskalning, stødmærke samt mærke langs blændrammens kant. Behov for rensning og opstramning.
901579 |