1404/76
Carl Bartsch (f. København 1829, d. sst. 1908)
Sommerdag med en hyrdedreng og køer, i baggrunden udsigt over vandet. Sign. C. Bartsch. Olie på lærred. 30×41.
Større krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 20. januar 2014
Vurdering
Hammerslag