2009/17
Fransk 'Duchesse Brisé' af delvist forgyldt træ; tredelt. Rokokoform, 19. årh.s slutning. H. 104. L. 220. B. 80.
Stel med afskalning. Betræk gennemslidt.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag