2009/​17

Fransk 'Duchesse Brisé' af delvist forgyldt træ; tredelt. Rokokoform, 19. årh.s slutning. H. 104. L. 220. B. 80.

Stel med afskalning. Betræk gennemslidt.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK

10.000 DKK