2103/​2004

Omega

Herrearmbåndsur af stål. Model Speedmaster “The First Watch Worn On The Moon”, ref. 145.022. Mekanisk kronografværk med manuelt optræk, kaliber 861. Sort skive med hvide visere og timemarkører. Omega lænke af stål med foldespænde. Omkreds ca. 20,5 cm. Urets diam. 42 mm.

Værk nr. 48264464.

Fremstår med alm. alders- og brugsslitage, herunder mindre ridser på glas. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 20. januar 2021

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag

23.000 DKK

23.000 DKK
(Autobud) 22.000 DKK
22.000 DKK
21.000 DKK
20.000 DKK