2125/​9100

Antagelig fransk Belle Epoque bordspejl af forgyldt bronze med emaljearbejde, stamme i form af putto; base af hvidlig alabast. 19. årh.s sidste årtier. H. 39 cm.

Aldersrelaterede spor.

Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
4.800 DKK
(Autobud) 4.600 DKK
4.400 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
3.000 DKK