2125/​9100

Antagelig fransk Belle Epoque bordspejl af forgyldt bronze med emaljearbejde, stamme i form af putto; base af hvidlig alabast. 19. årh.s sidste årtier. H. 39 cm.

Aldersrelaterede spor.

Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021

Vur­dering

6.000 kr

Hammerslag

5.500 kr

865048 5.500 kr
85036 (Autobud) 5.000 kr
865048 4.800 kr
85036 (Autobud) 4.600 kr
865048 4.400 kr
85036 (Autobud) 3.800 kr
865048 3.600 kr
85036 3.000 kr