2138/602
Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
“Ved skovsøen”. Tryksign. Scherfig 1977. Trykt i 1999 i anledning af Danmarks landsindsamling. Offset i farver. Lysmål 52×72.
Mangler glas. Beskidt passepartout
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag