2138/​602

Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)

“Ved skovsøen”. Tryksign. Scherfig 1977. Trykt i 1999 i anledning af Danmarks landsindsamling. Offset i farver. Lysmål 52×72.

Mangler glas. Beskidt passepartout

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag