2427/​166

David Monies (f. København 1812, d. Frederiksberg 1894)

Portræt af en kvinde i sort kjole. Sign. D. Monies. Olie på malepap. 28×22.

Let overfladerensning anbefales.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

847418 (Autobud) 1.500 DKK
116753 1.450 DKK
847418 (Autobud) 1.400 DKK
116753 1.350 DKK
847418 1.300 DKK
822525 (Autobud) 1.250 DKK
847418 1.200 DKK
822525 1.050 DKK
847418 1.000 DKK