1721/1692
Seks kinesiske hinterglasmalerier, dekorerede med kejser og kejserinde samt kvinder i haver. I rammer af træ. 20. årh. Lysmål 56×40. (6)
Rammer med ridser. Ophæng irrede. Nogle bagbeklædninger med revner.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag