1721/​1692

Seks kinesiske hinterglasmalerier, dekorerede med kejser og kejserinde samt kvinder i haver. I rammer af træ. 20. årh. Lysmål 56×40. (6)

Rammer med ridser. Ophæng irrede. Nogle bagbeklædninger med revner.

Varia, 25. maj 2017

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK