Leif Rydeng (f. Helsingør 1913, d. 1975)
To kystpartier. Sign. monogram, Saltholm 33. Bly og akvarel på papir. Lysmål 48×61,5. (2).
Papiret er gulnet en smule. Områder med mindre overfladisk papirtab. Enkelte minimale fugtpletter. Undersøgt i ramme. Eftersyn tilrådes.