2434/​693

Jais Nielsen (f. København 1885, d. Hellerup 1961)

Firsidet vase af stentøj modelleret med bibelske motiver i relief. Dekoreret med Sung glasur. Sign. monogram, 3544. Kgl. P. H. 22,6.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

327644 (Autobud) 1.150 DKK
848160 1.100 DKK
327644 1.050 DKK
1062341 1.000 DKK